HAKKIMIZDA

Kare Anaokulu, Fransız Koleji Notre Dame De Sion еğitimi ardından; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, Fransız Dili ve Edebiyatı mezunu; Aydan GÖMÜGEN TUNCAY tarafından 2010 yılında Ataşehir’de kurulmuştur.
“Atatürk İlke ve İnkılâplarına” sadık okul öncesi eğitimi ile biçimi ile 18 ay ve üzeri 2, 3, 4 ve 5 yaş çocuklara yönelik çoklu zeka kuramı ile fark yaratmaktadır. Kare Anaokulu; mutluluk, kalite, memnuniyet ve sürekli gelişim ile özgün öğretim programlarını bilimsel yöntemlerle tüm öğrencilerine eşit şartlarda kullandırarak kendine ve topluma yararlı, başarılı, yaşama duyarlı, mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Eğitim- öğretim alanında farklılık yaratıp örnek okul olmayı hedefleyerek, çocuklarımızın sevgi dolu bir ortamda sosyalleşmelerini sağlarken, ilköğretime de eksiksiz olarak hazırlamak görev edinilmiştir. Bu amaca yönelik olarak okulumuzda çoklu zeka kuramı ile birlikte, yaparak-yaşayarak öğrenme metodu kullanılarak oluşturulmuş bir eğitim programı uygulanmaktadır. Aynı zamanda öğrenciler oyun oynarken öğrenmenin keyfini yaşamaktadır.

Çocuklarımızın kendilerini tanımalarına yardımcı olmak ve bunun yanı sıra öğrencilerimizin bedensel ve zihinsel gelişimlerini, psikolojik ihtiyaçlarını, tutum ve değerlerini, bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak sorunlarını önleme ve çözme amacıyla okulumuzda tam zamanlı kontroller yapılmaktadır. Çocuklarımızın tüm yönleriyle gelişimine destek olma öncelikli hedeflerimizdendir ve bunun için okulumuzda resim, müzik, beden eğitimi, dans, drama dersleri uzman ve branş öğretmenler tarafından verilmektedir. Yine bu kapsamda geziler, partiler, önemli ve özel gün kutlamaları düzenlenmektedir.

Eğitim sistemimiz öğrenciyi merkez alan bir sistemi öngörür. Bunun için öğrenci ile yakından ilgili herkesin (okul idaresi, öğretmenler ve aile) anlayış ve işbirliği ile takım çalışması halinde ve birbirleriyle tutarlı olması eğitim sürecimizde ortak amacımıza ulaşmamızda yardımcı olmaktadır.

Okulumuzda yabancı dil eğitimine ayrıca önem verilmektedir. İngilizce ve Fransızca olarak, her yaş çocuk grubuna farklı ve eğlenceli bir program uygulanmaktadır. Teknolojiyi de yakından takip ettiğimiz okulumuzda; 2018 yılı okul öncesi eğitim ve öğretim dönemimizde VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile İngilizce ve Fransızca eğitici kartlar, 3 boyutlu görsel geziler ve bir çok eğitici bilim keşifleri yapılmaktadır. Ebeveynleri yakından ilgilendiren Apple uygulamaları ile “Ebeveyn Bilgi Takip ve Paylaşım” platformu oluşturulmuştur.

Anaokulumuz, dört katlı ve kalorifer sistemli olup, ayrı etkinlik atölyeleri, oyun odası, dinlenme-uyku odası, sanat atölyesi, spor odası, tiyatro ve konferans salonuna sahiptir. Ayrıca, çocuklarımızın özgürce ve güvenle oynayabilecekleri çocuk bahçesi mevcuttur.

Öğretmenler gözetiminde kontrol elden bırakılmadan temel ihtiyaçlarını kendi görebilen, yemeğini kendisi yiyen, tuvalete kendisi giden, el yıkama alışkanlığı edinmiş çocuklar. Düzenli, ama zorunlu olmayan uyku saatleri. Kendine güvenen mutlu çocuklar vardır.

Ayrıca Kare Anaokulunda; çocuklarımızın sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve ikindi öğünleri uzman diyetisyenler tarafından besin değerleri ölçümlenerek, aylık olarak planlanmaktadır. Mevsimine göre tüketilen sebze ve meyveler, günlük süt ve et ürünleri, organik besinler, el yapımı reçeller ve günlük yapılan yoğurtlar ile çocuklarımıza sağlıklı besinler verilmektedir. Kare Anaokulu, 18 ay ve üzeri 2, 3, 4, 5 ve 6 yaş grubunu içeren tam gün, yarım gün hizmet vermektedir.

Kare Anaokulu vizyonu; çocuklarımızın gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı ile bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile eğitim–öğretim alanında farklılık yaratıp tercih edilen pilot okul olmaktır.

Kare Anaokulu misyonu; çocuklarımızın bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamaktır. Çocuklarımız; öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, etkin, seçici ve karar verici bireyler olmak üzere eğitim alırlar. Tüm okul öncesi alanında çalışanlarla karşılıklı etkileşim içinde, şeffaf, geri bildirimlere dayalı istekler doğrultusunda gelişmeye açık; öğrencilerimizin onların daha sonraki eğitimlerine temel oluşturacak kaliteli eğitim veren; çalışanların, velilerin ve çocukların bu okulda olmaktan mutluluk ve gurur duyduğu bir okul olmayı hedeflemiştir.

Aydan Gömügen Tuncay

Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı

  • Mutluluk
  • Dürüstlük
  • Sürekli gelişim
  • Kalite
  • Saygınlık
  • Güvenilirlik
  • Bilimsellik
  • Paylaşımcılık