REHBERLİK

GÖZLEM

Haftalık bir program doğrultusunda sınıfların çeşitli derslerine katılarak, öğrencilerimizi gözlemlemek. Gözlem sırasında öğrencilerin iletişim kurma becerileri (öğretmenleriyle, arkadaşlarıyla, okula geliş-gidişlerde ebeveynleriyle), gruba uyumları, aktivitelere katılımları ve gelişimlerini değerlendirmek. Gün içinde görüşmeler haricinde, haftalık paylaşım toplantılarıyla öğretmenlerle gözlemleri ve değerlendirmeleri paylaşmak.

VELİ GÖRÜŞMELERİ

Her velimizle başlangıçta bir mülakat yapılmaktadır; mülakat öğrencilerimizi ve aileleri yakından tanımak ve çocuklarımıza daha bilinçli yaklaşmak amaçlıdır. Velilerimiz sene boyunca danışmak istediği konularda hafta içi 13.30- 17.30 saatleri arasında randevu alarak görüşme ayarlayabilirler.

SEMİNERLER

Velilere yönelik aylık seminer programı hazırlanmıştır. Velilerin tercih ettiği konular üzerinde bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı, tartışarak , beraber problem çözme stratejileri geliştirilen seminerler hedeflenmektedir. Seminer duyurusu dönem başında verilecektir.

GÖZLEM - DEĞERLENDİRME FORMLARI

Üç aylık gözlem ardından her iki dönem sonunda velilere gelişim ve etkinlik değerlendirme formları gönderilmektedir. Çocuklarımızın yaşının gelişim özelliklerine uyumu, etkinliklere katılım ve becerilerinin değerlendirileceği formlar açıklayıcı raporlar eşliğinde sunulmaktadır.

PAYLAŞIM GRUPLARI

Her sınıf için ortak tarihler belirlenerek, ortak sorunları konuşmak, çözümler üretmek ve rahatlama sağlamak amacıyla “Paylaşım Grupları” adı altında toplantılar düzenlenmektedir.